Apele na Pawłowicach

Od 2006 r. w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na wrocławskich Pawlowicach regularnie, każdego drugiego dnia miesiąca o godz. 21.00 odbywają się APELE JASNOGÓRSKIE, które są poświęcone osobie i działalności Jana Pawła II. Przygotowują je i prowadzą różne grupy parafialne! Są to Apele tematyczne, z początku np. oscylowały wokół podstawowych prawd wiary i PRZYKAZAŃ, a następnie zostały dedykowane poszczególnym etapom Pielgrzymek Jana Pawła II do Polski. Obecnie, tzn. dokładnie 02.03. APEL poprowadzi LSO, a jego tematem będzie pobyt Jana Pawła II w Płocku 7.VI.1991 r.

Po kanonizacji parafia zamierza kontynuować tę parafialną tradycję apelową, ale będzie ona związana ostatecznie z dniem liturgicznego kultu Świętego, a nie – jak dotychczas – z dniem jego śmierci. W ten sposób chcemy pielęgnować i ożywiać postać oraz nauczanie Jana Pawła II w naszym środowisku.
Ponadto parafia wybudowała kościół filialny w PRUSZOWICACH, który ma nosić wezwanie Jana Pawła II. Kosciół ten jest obecnie wyposażany. Wspólnota przygotowuje się też do budowy Domu Parafialnego przy kościele parafialnym, jako lokalnego Centrum Jana Pawła II.
Kamienie węgielne pod budowę tego obiektu i kościoła pochodzą z Kaplicy Błogosławionego Jana Pawła II w Wadowicach... Jak przekonuje proboszcz ks. Michał Machał
to właśnie APELE ku czci Jana Pawła II są wielkim zapleczem modlitewnym dla niełatwych wyzwań, które stoją przed wspólnotą.