Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia

Czuwanie młodzieży i rodzin w oczekiwaniu na kanonizację bł. Jana Pawła II połączone z obchodem diecezjalnym Światowego Dnia Młodzieży w Archidiecezji Wrocławskiej.

Godz. 10.00
Gra terenowa dla młodzieży na Ostrowie Tumskim: "Śladami Jana Pawła II".

• Opis wydarzenia: Młodzież w grupach (ok. 7 osobowych) będzie poznawać nauczanie papieskie-homilie i przemówienia - wygłoszone podczas wizyt we Wrocławiu, także tych sprzed pontyfikatu.
    Na Ostrowie Tumskim rozmieszczone będą punkty, w których na zawodników czekać będą studenci PWT. Każde z tych miejsc będzie związane z papieżem, a studenci będą mieli przygotowane zadanie dla zawodników. Przyda się więc wiedza o obecności Papieża we Wrocławiu :) każde zadanie oraz łączny czas ich wykonania będą punktowane. Najlepsze drużyny zostaną nagrodzone!
  • Zgłoszenia uczestników: zapisy zakończone
  • Czas trwania: od g. 10.00 do 13.30
  • Miejsce: rozpoczęcie i zakończenie: aula PWT, pl. Katedralny 1 we Wrocławiu

Forum Młodzieży o tematyce Światowych Dni Młodzieży: "Czas na Kraków 2016"

• Opis wydarzenia: Młodzież będzie poznawać treści związane z wydarzeniami Światowych Dni Młodzieży poczynając od tych, w których uczestniczył Jan Paweł II, aż do ostatnich w Brazylii w roku 2013.
    Elementami forum będzie wspólna modlitwa, konferencja, lektura orędzia papieża Franciszka na tegoroczne ŚDM, spotkania w grupach i prezentacje multimedialne. Uczestnicy będą mogli też włączyć się do grona wolontariuszy ŚDM w Archidiecezji Wrocławskiej.
  • Każdy uczestnik forum otrzyma "pakiet ŚDM" oraz zostanie zaproszony by nieść "iskrę miłosierdzia" do swojej parafii i swojego domu.
  • Zgłoszenia uczestników: p. Hanna Banaś, sztab diecezjalny ŚDM (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ), zapisy uczestników za pomocą FORMULARZA.
  • Czas trwania: od g. 10.00 do 13.00
  • Miejsce: rozpoczęcie i zakończenie: Centrum Duszpasterskie, ul. Katedralna 4 we Wrocławiu

Godz. 14.00
Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Abp. Józefa Kupnego, Arcybiskupa Wrocławskiego połączona z przekazaniem "kanonizacyjnej iskry miłosierdzia" delegacjom dekanatów i młodzieży

• Opis wydarzenia: Uroczysta msza święta w Archikatedrze Wrocławskiej będzie zwieńczeniem sobotnich spotkań i punktem wyjścia do bezpośredniego przygotowania duchowego do kanonizacji Jana Pawła II w czasie nowenny do Miłosierdzia Bożego w parafiach. Delegacje wszystkich dekanatów Archidiecezji Wrocławskiej (jedna rodzina i dwoje młodych) oraz młodzież otrzymają na zakończenie Eucharystii "ogień miłosierdzia", który poprzedniego dnia zostanie przywieziony do katedry z sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
    Po przekazaniu "iskry miłosierdzia" zebrani będą prosić o dar pokoju i pojednania dla świata modląc się koronką do Miłosierdzia Bożego.
  • Uczestnicy: Wierni Archidiecezji Wrocławskiej, w tym delegacje rodzin i młodzieży z każdego dekanatu (odpowiedzialni Księża Dziekani), młodzież uczestnicząca w grze terenowej i Forum ŚDM, stypendyści Fundacji Działa Nowego Tysiąclecia.
  • Czas trwania: od g. 14.00 do 16.00
  • Miejsce: rozpoczęcie i zakończenie: Archikatedra Wrocławska, Ostrów Tumski we Wrocławiu